ROZHOVOR

 

Tocadisco: "Nakonec je to jen další hudba, co se počítá..."

Po devíti letech se pachatel vrací na místo činu, kterým je klub Mecca, a stejně jako tehdy si zde ruku kromě jiných podá i s Michaelem Burianem. Stane se tak 16. února v rámci párty Superdance plné hvězd, a řeč je o německém producentovi, který už si nějaký ten pátek říká Tocadisco... Dost se toho od jeho začátků za mixážním pultem změnilo, jak se nám v rozhovoru svěřil, a teď už víme, koho podporovat bude a koho určitě ne, zda se v Praze zdrží, jak moc vnímá nejrůznější ocenění, koho se aktuálně vyplatí sledovat, a přidal i veselou historku z roztáčení... Hezké čtení!

 

Na začátek tradičně jedna odlehčená - jak se ti daří, Romane?

Mám se skvěle, díky za optání!

Ty jsi s DJingem začal v roce 2000... Pamatuješ si ještě na své první hraní?

S DJingem jsem začal ve svých sedmnácti letech. Tehdy jsme u nás dělali vlastní párty s kamarády, kde jsme hráli. Musím říct, že elektronická hudba od té doby ušla velký kus cesty... 

Tocadisco

Jak tedy vnímáš současný stav elektronické scény oproti době, kdy jsi začínal?

Opravdu hodně se toho na poli elektronické hudby změnilo. V dnešní době je mnohem snadnější být DJem a stále více lidí se chce také DJingu věnovat. Bohužel mnohdy se na to vrhají z nesprávných důvodů. Pokud to člověk dělá z lásky k hudbě, tak pro mě není problém takového člověka podpořit. Pokud to ale dělá čistě kvůli penězům a slávě, tak takové lidi já osobně nikdy podporovat nebudu!

Za své první album "Solo" jsi získal MTV Europe Music Award... Jak moc tě tato událost posunula ve tvé kariéře?

Vlastně ani moc ne. Je hezké získat takovou odměnu a uznání za něco, co jsi vytvořil. Nakonec je to jen další hudba, co se počítá...
Své zatím poslední album jsi vydal v roce 2016. Chystáš teď nějaké nové releasy a na co dalšího se letos můžeme těšit?


Ano, pracuji teď na spoustě nového materiálu. Rozhodl jsem se na to jít úplně jinak a také začal spolupracovat s novými partnery. To je také důvod, proč se nějaký čas neobjevovaly žádné nové skladby. Ale letos se každopádně můžete těšit na spoustu novinek z mojí produkce!

Kde čerpáš inspiraci pro svou tvorbu?

Noční život, lidé, filmy, hudba, umění, život... Všude kolem nás je spousta inspirace!Kteří interpreti podle tebe aktuálně stojí za pozornost?

Myslím, že Stephan Bodzin je velmi kreativní a jeho vystoupení stojí za to. Rozhodně jeho hudbu vyzkoušejte!

Jakým koníčkům se věnuješ, když zrovna muziku neděláš?

Miluju filmy! Filmařinu jsem ostatně také studoval, takže stále něco sleduju. Také miluju vaření a teď jsem tak trochu blázen i do fitness.
Prozradíš nám nějakou zajímavou historku z hraní, nebo návštěvy nějaké párty?


Na tuto otázku vždy odpovídám historkou, jak jsem byl na jedné akci v Polsku. Ta se odehrávala v lese, kam najednou přijela armada a celou párty ukončila z důvodu ohlášení, že se tam někde vyskytuje bomba. Takže jsme všichni museli oblast opustit, načež to tam armáda prohledala. Žádná bomba se díky bohu nenašla a o hodinu později mohla akce pokračovat, jako by se vůbec nic nestalo. :)

16. února budeš hrát v pražském klubu Mecca... Jak se těšíš na toto hraní? Měl jsi už v minulosti možnost tento klub navštívit?

Do Meccy se vracím po devíti letech, pokud si dobře vzpomínám. Nyní navíc s Milk & Sugar, Tomcraftem a spoustou dalších DJs. Na tuhle akci se moc těším, bude to velký!

Tocadisco + Michael Burian

Sleduješ také českou elektronickou scénu? Máš nějakého oblíbeného producenta od nás?

Pár jich znám, a u vás jsem vždycky zažil spoustu legrace!

Máš v plánu se po párty v Praze zdržet? Jaká místa bys u nás rád navštívil?

Možná, ještě se uvidí... Mnohdy jen přiletím zahrát na párty a hned poté zase letím hrát jinam, ale moc rád bych u vás navštívil více zajímavých míst.

Co bys vzkázal svým českým fanouškům na závěr?

Moc se na vás všechny těším, uvidíme se v Mecce! Bude to skvělá párty a rozhodně si ji nenechte ujít!

Díky za rozhovor a brzy na viděnou!

Taky děkuju, vidíme se tam!


Ptal se stanjah v lednu 2018.

foto: Vítek + archiv

Německý DJ a producent Tocadisco se představí znovu v České republice a to 16. února na párty Superdance v klubu Mecca!

Sledujte také:

https://www.facebook.com/tocadisco/

https://soundcloud.com/tocadisco

 
 
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016