PARTYINFO

 

ARTORZO 2023

Datum konání:
08.07.2023 - 09.07.2023
Místo konání:
Petrovice - Hrad Krakovec
Live:
Tygroo, Trans Organic, Cumbia Cooperativa, Vinium, MarZ, Aliaksandr Yasinski & Em Spiller, Hago
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:

start: 15:00, vstup: předprodej: GoOut.net, zdarma pro děti do 12 let

 
 
Druhý ročník festivalu ARTORZO je za dveřmi

Druhý červencový víkend se zřícenina pozdně gotického hradu Krakovec na západním okraji Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko stane dějištěm druhého ročníku festivalu vnitřních světů ARTORZO. Genius loci hradu Krakovce spolu se sdíleným uměleckým prožitkem otevřou bránu pro návštěvníky do krajin, které leží za smyslovým polem všedních dnů.

 

Dramaturgie festivalu osciluje mezi žánry jako elektronická a taneční hudba, melodic progessive techno, IDM, a další. Mezi hlavní headlinery festivalu patří např. skupina Tygroo, která se nedávno představila na festivalu Metronome s jejich divokou směsicí elektronické taneční hudby, balkánu, jazzu, a rapu, izraelsko – turecké groovy techno duo Vinium (Colibris a Roksand Mandel). Dalším tahákem je projekt sourozeneckého dua Trans Organic, jehož tvorba by se dala označit jako "chrámová hudba 21. století". Vytváří neobvyklé spojení barokních varhan s interaktivní elektronikou, indickými bubny tabla, glitches, efekty a dalšími akustickými nástroji. Trans Organic vystupovali dosud výhradně pouze v kostelech a katedrálách. V rámci festivalu rozezvučí venkovní prostor s pomocí speciálních mobilních dvoumanuálových varhan. Atmosféru chrámu pomůže vytvořit i vizuální projekce od FotonX, která jejich meditativní elektroakustické skladby doprovodí. Po roce se opět představí fenomenální hráč na akordeon Aliaksandr Yasinski za doprovodu DJe Em Spillera.

Tygroo


Prostranství pod unikátním dřevěným mostem do hradu postaveném bez jediného kovového hřebíku je ideálním prostorem pro dětský interaktivní workshop Barbory Klárové. V doprovodném programu si přijdete na své s nonverbálním improvizačním divadlem Neviditelné děti. Velmi aktuální v letošním roce bude přednáška a superdebata odborníka na téma umělé inteligence (AI). K tématům, které současně rezonují na celém světě, organizátoři pozvali odbornici Ditu Org Malečkovou.

Krakovec

Vnitřní i vnější prostory hradu rozsvítí výstavy kreseb, uměleckých objektů ze skla, dřeva či fascinující svět mechů rozbujelých v teráriích. Na loňskou výstavu fotografií s názvem od Biotechnologie k Himbům naváže Martin Kouba aka KoMa Photography výstavou fotografií Krása v symbióze. Další uměleckou specialitou bude talentovaný sochař Jaroslav Jaro, se kterým se pořadatelé setkali na jeho současné výstavě, a jehož šikovné ruce během festivalu budou vytvářet unikátní vyřezávanou sochu a návštěvníci festivalu v rámci workshopu si budou moci osobně vyzkoušet i rýpnout do dřeva. V rámci programu v podhradí vystoupí divadelní soubor ADHD s představením Pixy podle legendárního comiksu Maxe Andersena.

Vinium


Návštěvníci mohou využít festivalového kempu v podhradí i připraveného cateringu pro vegetariány i všežravce.

Video teaser

FB event

Vstupenky

Vstup zdarma pro děti do 12 let.


foto: Viktor Moravčík, archiv

 

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016