PARTYINFO

 

ELECTRIC UNIVERSE

Datum konání:
24.11.2023 - pátek
Místo konání:
Praha - O2 Arena
DJs:
Fritz Kalkbrenner, Jerome Isma-ae, Bohmerwald
Live:
Agents Of Time, Karel Havlíček + Stro.My Ensemble
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:

start: 21:00, vstup: předprodej: www.electricuniverse.cz, Ticketmaster a Ticketportal 

 
 
Electric Universe přivede do O2 universa hvězdné hosty Agents of Time posilují hvězdný lineup Electric Universe
Premiéra unikátního konceptu Electric Universe v listopadu

Velkolepá hudební a audiovizuální show Electric Universe 24. listopadu od 21:00 v pražském O2 universu propojí dva zdánlivě nesourodé hudební světy. Úspěšný hudební skladatel a producent Karel Havlíček večer zahájí klasickými skladbami ze své  tvorby v moderním pojetí a poté naváže elektronickým live setem, obojí s doprovodem symfonického orchestru Stro.My Ensemble. A pak se planetární systém přeskupí do čisté elektronické polohy v podání světových hvězd jako Fritz Kalkbrenner, Jerome Isma-ae a další. O2 universum se tak poprvé stane dějištěm elektronického eventu.

 

Návštěvníky noci Electric Universe čeká osmihodinová cesta časoprostorem nového vesmíru, kde spojení klasické a elektronické hudby vytvoří jeho čtvrtý rozměr a zdroj univerzální energie, která je roztančí.  Vstupenky ve dvou kategoriích (základní "Regular" vstupné od 1.490,- Kč a "Premium" vstupenky za 2.990,- Kč s VIP službami) jsou v prodeji od 1. června v sítích Ticketmaster a Ticketportal v omezené kapacitě. Pro prvních 250 registrovaných zájemců na webových stránkách akce www.electricuniverse.cz nabízí promotér (agentura Lavo Events) speciálně zvýhodněnou cenu v případě nákupu dvou vstupenek.

Electric Universe


"Celou svou hudební kariéru jsem se těšil na podobný okamžik, kdy budu mít možnost podílet se na netradiční události podobného formátu. Dosud jsem byl zvyklý na komornější prostředí pro menší publikum. Cítím obrovský respekt a závazek, abych podal maximální výkon a přenesl diváky do světa mé hudby
," vysvětluje skladatel a jeden z headlinerů večera Karel Havlíček.

Hudební dramaturgie večera se skládá z několika částí. Úvodní vystoupení Karla Havlíčka se symfonickým orchestrem provede publikum jeho klasickou autorskou tvorbou za doprovodu hry na klavírní křídlo. Následně se formát akce změní do elektronického žánru a část Karlova live setu doprovodí až třicetičlenné symfonické hudební těleso Stro.My Ensemble pod vedením šéfa souboru a dirigenta Jiřího Trtíka.

Karel Havlíček


V další části večera navážou na elektronickou předehru zahraniční hosté světového formátu. Osobitý berlínský producent a mistr analogového zvuku Fritz Kalkbrenner, který se po vyprodaném koncertu vrací po 3 letech zpět do Prahy. Stejně tak talentovaný německý producent Jerome Isma-ae. Sympatický a dnes již legendární DJ si získal srdce domácího publika v rámci vystoupení na populárních elektronických eventech jako Sensation White. Do České republiky zavítá znovu po více než 10 letech. Jerome aktuálně připravuje nové autorské album, na kterém bude spolupracovat mj. s Karlem Havlíčkem, kde společně produkují skladbu s názvem "Electric Universe". Ta se zároveň stane hymnou letošní premiérové edice této podzimní akce. V jednání jsou i další velká zahraniční jména, která budou postupně odhalena.

"Nový koncept Electric Universe je výsledkem úsilí početného týmu lidí, kteří od loňského podzimu nepřetržitě pracují na vytvoření zcela unikátního zážitku v podobě spojení klasické hudby a elektronického žánru. Je to vlastně takové zúročení mých dvacetiletých zkušeností s organizováním největších elektronických eventů u nás, kdy tato jedinečná událost určitě osloví a propojí více generací fanoušků elektronické taneční hudby a představí to nejlepší, co současná scéna a audiovizuální technologie nabízejí. Díky zapojení symfonického orchestru a prostoru O2 universa to bude zcela jiná sofistikovaná a dechberoucí dimenze zážitku," doplňuje Martin Kučera, CEO pořádající agentury Lavo Events.

Fritz Kalkbrenner


Kromě kvalitního hudebního zážitku čeká na návštěvníky O2 universa strhující audiovizuální produkce postavená na precizním zvuku a obří panoramatické LED obrazovce v aktuálně nejvyšším dostupném rozlišení. Chybět nebude na míru vytvořená vizuální projekce, programovaná světelná show nebo další technologické a interaktivní 3D prvky, které dohromady provedou účastníky zcela jiným časoprostorem. Na vizuálním obsahu show bude mj. participovat i Maxim Havlíček, mezinárodně uznávaný výtvarný umělec, bratr Karla Havlíčka.

Vyvrcholení Electric Universe v pátek 24. listopadu v O2 universu v Praze Libni bude předcházet několik menších pop-up akcí a Live! DJ setů Karla Havlíčka na netradičních místech pražské metropole. Hlavní event Electric Universe má ambici každoroční reprízy, stejně jako rozšíření do sousedních evropských zemí.


Generálním partnerem akce Electric Universe je Škoda Auto Česká republika, která v rámci hlavního eventu představí kompletní portfolio elektrických a elektrifikovaných vozů rodiny iV. Stejně tak další služby a řešení vztahující se k postupném přechodu na bezemisní mobilitu. Oficiálním vozem akce je Škoda Enyaq Coupé RS iV. Hlavním partnerem akce je Skupina ČEZ, spolehlivý výrobce a dodavatel čisté energie zítřka bez kompromisů.

O účinkujících:

Karel Havlíček je úspěšný hudební skladatel a producent, jehož rozsáhlé portfolio zahrnuje originální hudbu k filmům, seriálům, reklamám či muzikálům. Jeho skladby zazněly například v americkém filmu Lion Ark, úspěšném hororu Ghoul Petra Jákla ml. nebo seriálu Terapie či Mamon, které pocházejí z originální produkce HBO Europe. Předtím, než se stal hudebníkem na volné noze, autorem písňových textů a producentem, hrál a skládal v kapele Southpaw. Po mnoha letech v Los Angeles v současné chvíli působí ve svých Kabelovna Studios v Praze. Vzhledem k jeho letitým zkušenostem v oblasti zvukové a hudební kompozice se brzy stal jedním z nejžádanějších hudebních skladatelů v Evropě a USA. Debutové album "Spoken" je osobním vyjádřením jeho životních zkušeností, mistrným ovládáním klavíru a dalších nástrojů. Karel Havlíček je znám pro svou inovativní tvorbu a progresivní přístup k hudbě, který si získal uznání jak u kritiků, tak u posluchačů po celém světě. Právě jeho univerzálnost slibuje dokonalý zážitek nejen v rámci klasické části, ale i elektronického setu, obojí s doprovodem symfonického orchestru Stro.My Ensemble.

Stro.My Ensemble je hudební těleso založené na inovativním přístupu k hudbě a pohlcujících živých vystoupení, které často zahrnují vizuální a performativní prvky. Skupina se zaměřuje na experimentální hudbu a propojuje různé žánry a hudební styly. Tvorba je charakteristická kombinací akustických nástrojů a elektronických prvků, čímž vytváří unikátní zvukovou kulisu. Stro.My Ensemble se pravidelně představuje na festivalových scénách a je uznávána doma i v zahraničí jako inovativní síla v oblasti experimentální hudby.

Fritz Kalkbrenner je německý hudebník, zpěvák a producent, který se specializuje na elektronickou hudbu. Je mladším bratrem slavného DJe a producenta Paula Kalkbrennera, s nímž nahrál singl "Sky and Sand", který se stal následně mezinárodním hitem. Jeho hudba kombinuje prvky house, techno a popu, přičemž jeho vokály jsou často výraznou součástí jeho skladeb. Fritz Kalkbrenner je známý svými energickými živými vystoupeními a jeho tvorba je oblíbená jak mezi fanoušky elektronické hudby, tak i širší veřejností.

Jerome Isma-ae je renomovaný německý hudební producent a DJ, řadí se mezi přední tvůrce progressive trance a progressive house žánru. Jeho jedinečný hudební styl kombinuje melodické prvky s energickým rytmem, čímž oslovuje širokou fanouškovskou základnu po celém světě. Jeho skladby jsou pravidelně zařazovány do žebříčků nejlepších elektronických hitů a podporovány předními DJs a producenty. Jerome Isma-ae spolupracoval s předními hudebními vydavatelstvími, včetně Armada Music a Anjunabeats, a jeho tvorba je často zahrnována do kompilací a rádiových show.


web

Instagram

FB event

 

Flyer

 
flyer
 

Reporty

 
Report z párty Electric Universe od sody
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016