PARTYINFO

 

SHTGN 2023

Datum konání:
08.09.2023 - 09.09.2023
Místo konání:
Hrádek nad Nisou - areál Kristýna
DJs:
Tammo Hesselink, Steffen Bennemann, Lena Willikens & Vladimir Ivkovic, Laura BCR, Průvan, Kobayashi Maru & Kletis, Austin Powers & Schaumstoff, equi, Dekadance crew (Makropulos, Simulakrum, Surrealita a Djurra), Servicebot, Ana Mi, Kredenc, Leoht & Andrea Dare, Vapanda, Paris Salad
Live:
Oblaka
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:

vstup: předprodej: GoOut.net

 
 
SHTGN 2023 odtajnil všechna jména a spustil předprodej

Vloni vstoupil SHTGN festival do třetí dekády své existence. Úctyhodných dvacet dva let pečlivě selektuje ty nejinspirativnější projekty elektronické hudby a představuje je českému publiku. Na konci festivalového léta (o víkendu 8. - 9. září) dorazí do Hrádku nad Nisou vycházející hvězdy holandské scény Tammo Hesselink a Laura BCRnebo rezident hamburského klubu Golden Pudel Steffen Bennemann. Největším festivalovým úlovkem je pak dnes již kultovní dvojice Lena Willikens & Vladimir Ivkovic. Myslí ale i na zlomenou a basovou stage, tam se letos představí zástupce pražského vydavatelství YUKU, taktéž v Praze usazený producent Průvan a doplní ho stálice současné tuzemské elektroniky, producent Oblaka live.

 

Lena Willikens & Vladimir Ivkovic

Pro organizátory je obrovskou ctí přivítat na festivalu jeden z nejzářivějších produktů bohatého zástupu umělců, které pro svět vychoval düsseldorfský bar Salon des Amateurs. Stranou od všech hlavních proudů taneční muziky se zde brousily diamanty jako Jan Schulte, Tolouse Low Trax nebo právě Lena s Vladimirem. V čem spočívá jejich kouzlo? Na začátku vzali, zmuchlali a zahodili veškeré postupy, jak přimět lidi tančit. Jde o nejvyšší formy hudebního hledání zapomenutých klenotů a jejich následných mutací do nových forem. Ať už jde o odkazy krautrocku, goa trance, IDM, acidu nebo techna, Lena s Vladimirem dokáží v dokonalé symbióze sloučit neslučitelné a vzít vás na trip, ze kterého se vrátíte, jen pokud oni sami budou chtít!

https://soundcloud.com/lenawillikens
https://soundcloud.com/vladimir

Lena Willikens & Vladimir Ivkovic


Tammo Hesselink

Je až neuvěřitelné, kolik nových talentů neustále posílá do světa holandská scéna. I SHTGN crew ráda brousí online prostředím a hýčká si ušní bubínky sety a tracky ze země tulipánů. Na letošní úlovek z holandských vod je patřičně pyšná! Tammo Hesselink je nyní už skutečně ostříleným DJem, který si dokázal povodit nejeden taneční parket. Jeho podání zasněných poloh house a techna s důrazem na rytmus a basovou linku je přesně tím zvukem, který chcete slyšet v prime time na zelené louce, obklopeni lesem a pod oblohou posetou hvězdami. Hvězda samotného Tammo Hesselinka momentálně letí strmě vzhůru a po cestě si připisuje zářezy v podobě releasů u Delsin, Nous´klaer Audio nebo na vlastním labelu The Invariants.

https://soundcloud.com/tammohesselink

Tammo Hesselink

 
Laura BCR

Laura BCR si vybrala své umělecké jméno podle oblíbeného a v současnosti uzavřeného berlínského obchodu s deskami Bass Cadet Records, kde strávila několik let za pultem. V současné době je Laura známá pro své deep techno, ale také ambientní DJ sety. Zároveň z holandského Rotterdamu řídí label On Board Music a organizuje vlastní akce. Její produkce se poprvé objevila v roce 2020 a byla zahrnuta na obou vynikajících charitativních kompilacích On Board Music. O rok později vydala své debutové "Initial EP" na SoHaSo a podílela se na několika vydáních na Semantice, Sublunar nebo Paloma. Letos jí vyšlo velmi zajímavé EP na labelu Live At Robert Johnson.

https://soundcloud.com/laurabcr

Laura BCR

 
Steffen Bennemann

Dlouhé roky byl Steffen Bennemann pevnou součástí lipské hudební scény. Jeho dramaturgické příspěvky osvěžovaly hudební náplň legendárního klubu Distillery a programově řídil obsazení neméně slavného festivalu Nachtdigital. Jeho sety (často v b2b podání např. s Jamesem Holdenem) se pak vryly do vzpomínek mnoha návštěvníků tohoto zásadního německého festivalu a Steffena katapultovaly za DJ pulty klubů z celého světa. Kapitoly Lipsko a Nachtdigital jsou ale už pár let uzavřeny. Steffen Bennemann nyní žije v Hamburku, kde ve studiu pracuje na vlastní produkci a v klubu Golden Pudel režíruje svůj večírek LIFE. Neutuchající je jeho záliba v pořádání ambientních "sleep parties". Pokud pak stojí vstříc tanečnímu publiku, dá se Steffen Bennemann v roce 2023 definovat třemi slovy – vinyl, techno, trance!

https://soundcloud.com/steffenbennemann

Steffen Bennemann


Průvan

Průvan aka Evan se narodil ve Spojených státech amerických, ale již nějaký ten pátek žije v Praze. Na festival přiveze aktuální zvuk labelu YUKU. Naprosto unikátní a doslova vyladěné tracky spojují to nejlepší z techna, D&B a dubstepu. Průvana můžete znát pod jeho drum&bass pseudonymem Hybris. Pozor, jeho vystoupení si opravdu nenechte ujít!

https://soundcloud.com/pruvancz

Pruvan 


Oblaka
live

Další český producent na poli elektronické hudby a techna Ladislav Zensor aka Exhausted Modern v minulosti vydal alba na zahraničních labelech Veyl nebo Brokntoys. Poslední počin "Vapor Cone" vyšel pod hlavičkou labelu OMO Recordings pod aliasem Oblaka. Láďa se na SHTGN vrací po 5 letech a vy se můžete těšit na jeho nový live set.

https://soundcloud.com/exhausted-modern

Oblaka

 

Kompletní letošní sestavu doplní seznam českých a slovenských umělců. Ve společném setu vystoupí Kobayashi Maru & Kletis. Premiéru si vystřihne Austin Powers & Schaumstoff.  Další velký návrat čeká equiho, z Olmíku dorazí celá Dekadance crew (Makropulos, Simulakrum, Surrealita a Djurra)

Z brněnského Vitaminu dovalí Servicebot, dále pak skvělá DJka Ana Mi. A celý festival odstartuje svým setem Kredenc z pražského uskupení Lunchmeat.

Již 4 roky se tato parta snaží držet denní program, při kterém se vydávají skvělé obědy, vege a vegan od Dalibor Staněk a maso od pražské restaurace Meatcraft. K jídlu a dennímu váleníčku pustí písničky plzeňský Leoht & Andrea Dare, srdcovka Vapanda a slovenský Paris Salad.

Vstupenky jsou stále k dostání za nejvýhodnější cenu! Včetně zajímavého balíčku obsahujícího výroční 2LP kompilaci "Shotgun: 20 Years Of Gladness" zdarma! Odkaz na předprodej najdete zde. Organizátoři festivalu doporučují zajistit si dopředu spolu s lístky také ubytování, např. v přilehlém kempu Kristýna.


FB event

SHTGN předprodej

SHTGN SoundCloud

SHTGN web

SHTGN FB


foto: Martin Lovekosi a archiv

 
SHTGN 2023 odtajnil první jména a spustil předprodej

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016