PARTYINFO

 

DROP THAT: RESURRECTION W/ MODESTEP DJ SET

Datum konání:
20.01.2023 - pátek
Místo konání:
Praha - Storm
DJs:
Modestep (UK), Ego Trippin (UK), Kleu (UK), Scoundrel, (UK), Magenta, Akira, Malcuth, Junger, Sadluck
Next:Gen Crew Stage: Critical J, Upfockerz, Prase, Skolashnikov, Rocki, Akademy, Forest Animal
Live:
Brejchus Pavián, Jelen, Baddabap, Plio, Killfirst
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:

start: 21:00, vstup: předprodej: www.storm-club.cz

 
 
Legendární mejdan Drop That je zpět

Hudební svátek Drop That je po tříletém spánku zpět - už tento pátek proběhne jeho další edice s podtitulem Resurrection v pražském Storm Clubu! Jako hlavní hvězdy vystoupí britský dubstepový projekt Modestep se svým DJ setem, jump-upové projekty Ego Trippin nebo Kleu a jako support zahraje špička české (nejen) Jump-Up DNB scény!

 

Historicky první akce s názvem Drop That proběhla už dlouhých 7 let zpět, v roce 2016, jakožto v Čechách do té doby nevídaný koncept - hudební večírek, který měl v rámci specifických "venues" prezentovat zdejšímu publiku současnou hudbu, která hýbala britskými ostrovy - tedy neobvyklý žánrový mix Dubstepu, UK Grime a Jump-Up DNB. Kromě hudební stránky se akce DROP THAT vždy zaměřovaly na jedinečný stage a light design.

Za 5 let konání se na Drop That vystřídala legendární jména jako Foreign Beggars, SASASAS, Macky Gee, P Money, Modestep, Hedex, Ocean Wisdom, Original Sin, Heist, Ragga Twins, Gentlemens Club, Cookie Monsta, Funtcase nebo Logan D. Za tu dobu se Drop That konal v nejrůznějších pražských lokacích - v Hale 70 na Kolbenově, v Holešovické tržnici, v prostorách dnešního klubu Fuchs2 nebo na Výstavišti v Holešovicích.

Po dvou letech zimního spánku je na čase zahájit novou kapitolu fenoménu zvaného DROP THAT - už v pátek 20. ledna 2023 v prostorách pražského Storm Clubu. Změnilo se místo, zůstal důraz na rozmanitou dramaturgii a jedinečný stage/light design.


Modestep vznikli v roce 2010 jako čtyřčlenná kapela kombinující dubstep a electro-rock. Po vydání první desky "Evolution Theory" se dostali na pomyslné výsluní v rámci celosvětové populární hudby a pronikli i do mainstramových rádií. V průběhu let došlo v Modestep k mnoha personálním změnám, což vyústilo v to, že se ze čtyřčlenné skupiny stal jednočlenný projekt Joshe Frienda, který dodnes pod jménem Modestep vystupuje a vydává mnoho nové hudby, naposledy například EP "Diamonds" z roku 2022. Za zmínku také stojí například kolaborace s Hedexem nazvaná "On My Mind".


Ego Trippin je britský dvoučlenný projekt, který tvoří producenti Ian a Matt a na DNB/jungle scéně se pohybují od roku 2001, tedy neuvěřitelných 22 let! Za tu dobu se jejich hudba objevila na celé řadě předních Jump-upových labelů jako například legendární Low Down Deep, Souped Up nebo Super Lit. Jedná se o zástupce toho tvrdšího, co v Jump-Up DNB vzniká, ve své produkci propojují mohutné basové linky s vysokými tóny řízného jump-upu.
Za svoji kariéru mimo jiné spolupracovali se jmény jako SASASAS, MC Bassman, nebo Mr. Traumatik.Ze zahraničních hostů také vystoupí britský dvoučlenný producentský projekt Kleu, který se může pyšnit například několika zářezy na legendárním YouTube kanálu UKF Drum & Bass nebo majitel legendárního DNB radia Rough Tempo - Scoundrel.

V rámci celého večera budou pro návštěvníky nachystány hned dvě unikátní stage - Resurrection Stage a Next:Gen Controller Stage. První jmenovaná je situovaná v hlavním sále klubu a vyznačuje se velice specifickým a minimalistickým stage & light designem, který bude založen primárně na kontrastu černé a bílé barvy. Na té vystoupí hlavní zahraniční hosté a mohnutný český support. Next:Gen Controller Stage se nachází v zadní části klubu. Dohlížet na dění na této stage bude legendární robot Controler, kterého určitě znáte kromě tohoto klubu také z legendárního Let It Roll festivalu. Stage protentokrát ovládne progresivní česká Next:Gen crew, která si navíc založila vlastní label Next:Gen Audio, na kterém pravidelně vychází tracky od předních i začínajících českých producentů. Můžete se těšit na noc plnou toho nejlepšího z aktuálního DNB soundu. 

FB event

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016