PARTYINFO

 

JAN BLOMQVIST & BAND (DE)

Datum konání:
31.05.2018 - čtvrtek
Místo konání:
Brno - Hrad Špilberk
Live:
Jan Blomqvist & band (DE), Bratři
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:
start: 20:00, vstup: předprodej: 580,- Kč (+ poplatky sítě): GoOut.cz: goout.net/cs/listky/jan-blomqvist-band/ixub/, Indies, Hostel Eleven, SMSticket: www.smsticket.cz/vstupenky/11305-jan-blomqvist-band-de
 
 
Jan Blomqvist & Band letos na Hradě Špilberk

Jeden z nejoblíbenějších světových producentů současnosti Jan Blomqvist se po roce a půl vrací do Brna. 31. května rozpoutá na Špilberku taneční párty v berlínském duchu. Za doprovodu bubeníka Christiana Dammana a klávesisty Felixe Lehmana předvede návštěvníkům hradu strhující koncertní show založenou na dialogu minimalistického techna a živých nástrojů. Německé hosty uvede domácí bubenické duo Bratři.

 

V červnu tradičně končí klubová sezona a hudba se stěhuje pod širé nebe a na festivaly. Také Fléda se v tomto období několikrát přesune ven a rozloučí se s úspěšnou jarní sezonou. Open-air aktivity zahájí exkluzivním koncertem uskupení Jan Blomqvist & Band na Špilberku. Na začátku června uvede ve spolupráci s Moravskou galerií Brno koncert Františka Skály a kapely Finský barok na nádvoří Místodržitelského paláce jako součást doprovodného programu k 28. mezinárodnímu bienále grafického designu Brno 2018. Hudební jaro završí 29. června na piazzettě Janáčkova divadla s programem v rámci festivalu Uprostřed.

Jan Blomqvist

"Špilberské hudební léto jsme doposud zahajovali vystoupením českých skupin. Letos reagujeme na narůstající zájem o aktuální zahraniční elektroniku a hostíme Jana Blomqvista, který loni vyprodal Flédu. Chceme tak vyjít vstříc jeho fanouškům, nabídnout jim větší prostory a nový hudební zážitek z koncertu, na němž vystoupí společně se svou kapelou," vysvětluje Marie Butula Cichá, dramaturgyně klubu Fléda.

Vynálezce koncertního techna Jan Blomqvist zazářil loni na Flédě jako hvězda festivalu elektronické hudby Echoes, kde představil své nové album "Remote Control". Jeho minimalistické techno s přesahy do jiných žánrů se těší nejen velkému zájmu festivalového publika po celé Evropě, v Americe i Kanadě, ale získalo také uznání řady kritiků. Na Špilberku představí koncertní fúzi elektro popu, minimal techna a melancholických vokálů, v níž ve spolupráci s Christianem Dammanem a Felixem Lehmanem spojuje improvizační potenciál a živelnost rockové muziky s intimní produkcí minimalistického techna a důrazem na detail. Kromě skladeb z alba "Remote Control", které návštěvníci špilberského koncertu uslyší v nových aranžích, zazní i nejnovější materiál z připravované desky, která vyjde na podzim.

Jan Blomqvist

"Hrát s kapelou je mnohem větší zábava. Když hraju sám, mačkám tlačítka, hraju samply a naživo je míchám. S kapelou je na pódiu naprosto jiná dynamika. Je tam taky více prostoru pro překvapení. Když hrajete s kapelou, všechno nefunguje úplně perfektně, ale někdy se tam stanou věci, které bychom nikdy nedokázali naplánovat. To jsou úžasné momenty. Tvoříme něco nového a je u toho s námi 5.000 lidí, kteří jsou svědky toho okamžiku," vysvětlil Jan Blomqvist rozdíl mezi sólovým hraním a hraním s kapelou v rozhovoru pro slovinský kulturní web Blender (18.4. 2018).

Jan Blomqvist

Berlínské trio uvede pražský tandem Bratři ve složení Ondřej a Jiří Veselý. Sourozenecká dvojice profesionálních bubeníků se nechává okouzlovat experimentálními možnostmi elektronické hudby a ve svých živelných vystoupeních pozvedává taneční hudbu na novou úroveň. Neotřelou fúzi analogových zvuků syntezátorů, samplů a živých bicí loni přetavila v EP "Monster". Po skončení koncertu pokračuje oficiální afterparty v klubu Fléda, o kterou se bude dělit Fatty M, rezident klubu Roxy a zakladatel pražských warehouse party Komiks, s rezidentem pražského klubu Ankali a členem kolektivu Muah PSJ.

Ukázky:

Jan Blomqvist – "Same Mistake"

Jan Blomqvist – "Something Says"

Jan Blomqvist – "Black Hole Nights"

Jan Blomqvist & Band – "Boiler Room Berlin Live Set"

FB událost

foto: Jan Kopetzky a Christian Damman

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016