PARTYINFO

 

FEVER RAY

Datum konání:
26.02.2018 - pondělí
Místo konání:
Praha - Karlín Hall
Live:
Fever Ray
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:
start: 20:00, vstup: předprodej: 890,- Kč + poplatky www.goout.cz, Ticketpro, Ticketportal, na místě: 1.000,- Kč
 
 
Fever Ray vystoupí v únoru v Praze

Fever Ray je sólovým projektem dvaačtyřicetileté švédské zpěvačky, autorky a producentky Karin Elisabeth Dreijer, která působila se svým bratrem ve skupině The Knife. V roce 2018 budou mít fanoušci Fever Ray po osmi letech první příležitost vidět ji opět naživo, neboť si na příští rok naplánovala turné na podporu její letošní desky "Plunge". Pražské publikum se dočká jejího koncertu 26. února ve Foru Karlín.

 

Fever Ray je, stejně jako kdysi The Knife, ledově mrazivým elektronickým avantgardním dílem, ale jeho zvuk zní organičtěji. Fever Ray vznikl poté, co duo The Knife ukončilo propagaci svého alba "Silent Shout" z roku 2006 a Dreijer se narodilo druhé dítě. V té době se sama věnovala svým demonahrávkám a hudebním nápadům, pak spolupracovala s producentem Christofferem Bergem, který míchal hudbu The Knife. Spolupracovala také s taneční formací Royksopp. V létě 2008 se o novém projektu začalo mluvit a na podzim se na MySpace stránce Fever Ray objevila první nahrávka, instrumentální verze skladby "If I Had a Heart" a v roce 2009 na jaře vychází první album "Fever Ray". Dreijer se vrátila k The Knife v roce 2013 – výsledkem bylo album "Shaking the Habitual" a v roce následujícím deska "Shaken-Up Versions". 

Fever Ray

Letos, opět jako Fever Ray, vydala singl "To the Moon and Back" a vzápětí vyšlo jedenáctiskladbové album "Plunge", které bylo nadšeně přijato hudebními kritiky. Jsou pro něj typické agresivní klubové beaty a chytlavé syntezátory, zvukově je rozmanitější než její albová prvotina. V textech je album silně politické a zabývá se rovněž sexuálními tématy. V hodnocení ankety Metacritic Plunge dosáhlo 90 bodů ze sta v průměru jedenácti recenzí. Album doprovází působivé vizuálie a videoklipy. "Plunge" bylo povětšinou nahráno ve studiu Karin Dreijer ve Stockholmu ve spolupráci s několika producenty (Paula Temple, Deena Abdelwahed, NÍDIA, Tami T, Peder Mannerfelt a Johannes Berglund). 

Více info:

www.feverray.com
www.facebook.com/feverray
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Facebook event

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016