PARTYINFO

 

SYNAPSE KNOWLEDGE 2017

Datum konání:
23.11.2017 - čtvrtek
Místo konání:
Praha - Meet Factory
Info:
http://cs-cz.facebook.com...
Popis:
start: 10:00, registrace: http://bit.ly/2gvqZ5I
 
 
Synapse Knowledge nabídne hudební vzdělání nadšencům i profesionálům

Mezinárodní hudebně vzdělávací program přinese nové impulsy pro mladou českou hudební scénu. Dvoudenní program nabídne přednášky, workshopy a diskuze pro hudební tvůrce a profesionály z oblasti populární hudby pod vedením zahraničních odborníků. Hudebníci budou mít příležitost zdokonalit se po tvůrčí i technické stránce. Synapse Knowledge proběhne v prostorech MeetFactory a SONO Records během 23. a 24. listopadu.

 

Hudebníci budou mít příležitost zdokonalit se po tvůrčí i technické stránce, organizátoři, manažeři i hudební publicisté se budou moci dozvědět, jaké trendy hýbou hudebním průmyslem a diskutovat o tom, co obnáší profesionalizace na hudební scéně. Program bude rozdělen do dvou tematických okruhů:

1. Hudební produkce a nahrávání

Kurz povede Peter Walsh, britský producent a studiový inženýr, který spolupracoval například s Peterem Gabrielem a za svoji kariéru získal několik cen Grammy. V současné době vyučuje na Abbey Road Institutu. Dopolední část obou dnů bude teoretická. Tématem profesionálního nahrávání provede ve čtvrtek Peter Walsh, v pátek bude řeč hlavně o umění mixování a masteringu, které přiblíží jeden z nejvyhledávanějších českých odborníků v tomto oboru Gaex alias Gargle & Expel. Odpolední část obou dnů bude probíhat v nahrávacím studiu SONO Records, kde nahrával mimo jiné David Bowie. Účastníky do nahrávacího procesu, práce producentů, zvukových inženýrů a techniků zasvětí Peter Walsh a tým SONO Records – Milan Cimfe a Pavel Karlík. Cílem kurzu je zprostředkovat cenné znalosti a zkušenosti, ke kterým se samouk přes tutorialy a diskuzní fóra nedostane. Kurz není vhodný pro úplné začátečníky, spíše pro hudebníky, producenty a zvukaře, kteří si chtějí rozšířit obzory.

2. Budování hudební kariéry a trendy v hudebním průmyslu

Kurz povede Stein Bjelland, zkušený norský hudební konzultant a profesor prestižního Clive Davis Institutu, kterého v rámci přednášek a konzultací doplní Martha Lyse, ředitelka norské organizace STAR, zabývající se podporou hudebníků, Karl-Dag Kjosavik, hudebník a zakladatel průkopnických projektů Life Sound a Employ, zabývající se hlavně podnikáním na volné noze, Haley Shea, frontmanka kapely Sløtface, která bude sdílet zkušenosti kapely, které se podařilo dosáhnout zásadních úspěchů během velmi krátké doby, a Wesley T. A’Harrah, zástupce vlivné britské konzultantské agentury Music Ally, který představí nastupující trendy hudebního průmyslu. Cílem kurzu, který bude probíhat v MeetFactory, je nabídnout vhled do zákulisí hudebního průmyslu, který se v současné době velmi rychle proměňuje, i znalosti nezbytné pro úspěšné budování hudební kariéry.

Synapse Knowledge

Program Synapse Knowledge vyvrcholí v rámci pátečního večera, kdy se v MeetFactory uskuteční další díl události Veřejný dům. Proběhne diskuze se zahraničními odborníky na téma Jak přežít v hudebním průmyslu a producentský workshop ve spolupráci s Ableton User Group Prague s možností vyzkoušet si software Ableton Live a nové midi kontrolery Ableton Push 2. Na afterparty zahrají umělci a umělkyně platformy SHAPE, například švédský techno producent Varg. Vstup na akce Veřejného domu je volný.

Projekt Synapse Knowledge 2017 se koná za podpory Ministerstva kultury České republiky a navazuje na bilaterální projekt Synapse pořádaný ve spolupráci s norským Insomnia Festival, který probíhal v letech 2015 a 2016. Partnery akce jsou hudebně vzdělávací platforma Kreaton, SONO Records a Radio Wave.

Vstupenky: Kapacita je omezená. Zájemci se mohou registrovat prostřednictvím tohoto odkazu. Vstup pro vybrané účastníky je zdarma. Uzávěrka registrace: 6.11. 2017. Přednášky a workshopy budou probíhat především v anglickém jazyce.

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016