PARTYINFO

 

LUNCHMEAT FESTIVAL 2017

Datum konání:
19.10.2017 - 22.10.2017
Místo konání:
Praha - Veletržní palác
Live:
Ben Frost (AU) AV live, Clark (UK) AV live, dné & Gabriela Prochazka AV live, HRTL, Jacques Greene (CAN) AV live, Jlin (USA), Laurel Halo (USA), Lorenzo Senni (IT) AV live, Lumisokea (IT) & Legoman (FR) present Nibiru AV live, Novi_sad (GR) & Ryoichi Kurokawa (JP) present Sirens AV live, Robin Fox (AU) presents RGB AV live, Roots In Heaven (xx) AV live, Second Woman (USA) & Pfadfinderei (DE) AV live, Visionist (UK) & Pedro Maia (PT) AV live, Diagonal showcase: Powell (UK) & Weirdcore (UK) AV live, NOT WAVING (UK)
GQOM OH showcase: DJ LAG GQOMking (ZA), Nan Kolè (IT)
Stroboscopic Artefacts showcase: Lucy (IT), Pact Infernal (xx) & Cycles (cz) AV live
Visceral Minds: Sinjin Hawke (CAN), Scratcha DVA / DVA Hi:Emotions (UK), Zora Jones (AT), KILLA P (UK)
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:
start: 20:00, vstup: předprodej GoOut: https://bitly.com/lnchmt_tix 1000,- Kč / 3 noci (vyprodáno), první vlna: 1.300,- Kč / 3 noci, druhá vlna: 1.500,- Kč / 3 noci, vstup na místě pro jednu noc: 700,- Kč
 
 
Lunchmeat Festival 2017 slibuje tři noci plné hudby i audiovizuálního umění

Lunchmeat Festival oznamuje první část letošního programu. Oproti předchozím letům se festival významně rozrůstá – podzemí pražského Veletržního paláce obsadí hned na tři dlouhé noci 19. – 21. října, během nichž na dvou pódiích nabídne desítky live actů, DJ setů a audiovizuálních vystoupení. Lineup obsahuje mnoho zvučných jmen jako Ben Frost, Clark, Lucy či Laurel Halo, ve svěžím mixu s novými projekty a mladými umělci – diváky čeká například showcase jihoafrického labelu Gqom Oh! či vystoupení Lorenza Senniho, Jlin nebo Visceral Minds (nového projektu, který dohromady tvoří Sinjin Hawke, Zora Jones, Scratcha DVA a Killa P). Jako vždy klade festival zvláštní důraz na vizuální stránku vystoupení - několik světových premiér doplní audiovizuální projekty, které v poslední době hýbaly evropskou festivalovou scénou.

 

"Loňský ročník pro nás byl v mnoha ohledech přelomovou zkušeností, ať už jde o zájem ze zahraničí či velikost programu," říká ředitel festivalu Jakub Pešek. "Letos chceme jít ještě dál a připravujeme program, který se už do jedné noci opravdu nedá vměstnat. Abychom předešli programovým kolizím a bolestným rozhodnutím, rozhodli jsme se rozprostřít vystoupení na dvě pódia a tři noci. Program bude opravdu pestrý – máme v něm umělce z pěti kontinentů, našláplé taneční sety se budou střídat s uměleckými audiovizuálními projekty ve vyváženém mixu, který zaměstná nohy i mozky."

Clark
Letošní Lunchmeat Festival se bude také zabývat fenoménem idolů, jejich vnímáním v médiích a společnosti a způsoby, kterými může nekritické zbožnění svazovat lidskou kreativitu. Téma se odráží ve vizuální identitě festivalu, v doprovodném programu i v tom, jakým způsobem budou samotní umělci prezentováni. "V té souvislosti jsme moc rádi, že máme v programu Roots In Heaven – inkognito projekt známého producenta, který se rozhodl odložit pro jednou slávu stranou, aby nestála v cestě jeho uměleckému vyjádření," uzavírá Pešek.

Laurel Halo

Téma festivalu

idol, -u m. (6. j. -u) (z lat. driv. řec.) druh fetiše: osoba n. věc nadmíru uctívaná, zbožňovaná; modla; někdy též nepravý ideál, falešný bůh
Idoly často uctíváme jako dokonalé a bezchybné jedince. Vizionáři přitom zasluhují úctu ze zcela opačného důvodu: nebojí se dělat chyby. Za přelomové myšlenky vděčíme těm, kteří při tvorbě riskují a přistupují k věcem jinak. Když se něco pokazí, zkusí to znovu. Tak dlouho, dokud se nezrodí něco výjimečného.
Idolové jsou falešní bohové. Obrazy v naší mysli. Dítka naší posedlosti úspěchem, pěstovaná médii, krmená marketingem.
Dokonalost je lež. Zbožnění je pouhé břímě. Chybovat je lidské - a tvůrčí.

Jacques Greene
Tento festival věnujeme odvaze těch, kteří se nebojí experimentovat.

Program je průběžně doplňován na stránkách www.lunchmeatfestival.cz a na Facebooku.

Předprodej vstupenek probíhá přes GoOut.cz.

http://www.lunchmeatfestival.cz
http://www.facebook.com/LunchmeatFestival

FB event

 

Flyer

 
flyer
 

Reporty

 
Report z Lunchmeat Festivalu od JHR
 

Fotoreporty

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016